ferrari-f40-lm-porsche-959

Večerníček na dobrou noc: Ferrari F40 a Porsche 959 bok po boku v tunelu

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: instagram.com -  7. 8. 2020


Když se vás někdo zeptá, která auta jsou těmi nejlepšími sporťáky 80. let minulého století, co mu odpovíte? Já bych řekl, že je to Ferrari F40 a Porsche 959. A právě na tato dvě auta se teď můžeme podívat v galerii.

První pohled na obrázky ve vás možná vyvolá falešný pocit, že jde o opravdu povedené fotky. Ale není tomu tak, jde o obrázky vytvořené v počítači, které má na svědomí umělec Khyzyl Saleem. Zveřejnil je na svém instagramu.

Na obrázcích je právě dvojice epických sportovních aut, která jsou sice obě v bílé barvě, ale jinak se liší jako den a noc. Zatímco Ferrari bylo opravdu spartánským sportovním autem, tak Porsche bylo vybaveno velmi luxusně. Obě auta nicméně byla opravdu výkonná a rychlá.

Na obrázcích je rovnou Ferrari F40 LM, které má oproti obyčejné ef-čtyřicítce (kvůli vylepšené aerodynamice) trochu jiný vzhled. Má také výkonnější brzdy a lepší podvozek a zpravidla šlo o auto výhradně na okruh (bez registračních značek). Motor byl sice stejný jako u běžné F40, ale díky větším turbodmychadlům a jinému ladění, dosahoval výkonu i kolem 800-900 koní. Při naladění na 760 koní dokáže jen 1050 kg vážící auto akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy (stále jen se zadním pohonem!) a jelo až 369 km/h!

To Porsche 959 pohání všechna čtyři kola. Na ně posílá svých 331 kW/450 koní a 500 Nm plochý šestiválec boxer s dvojitým přeplňováním. Maximální rychlost byla o něco nižší, než v případě F40, přesto stále dechberoucích 317 km/h, ale zrychlení bylo kratší. Sprint z místa na stovku trval rovné čtyři sekundy.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek