Pokud plánujete na středu nějaké velké cestování autem, dejte si velký pozor na to, abyste neporušovali dopravní předpisy. Je jedno, jestli pojedete rychleji, než máte, vyhodíte z auta nedopalek, nebo se jen budete chtít podívat na telefonu na navigaci. Policisté budou nekompromisní, a hlavně jich bude hodně.

Po roce se totiž znovu chystá velká dopravně bezpečnostní akce s názvem “Speed Marathon”. Tu si možná pamatujete z loňska, kdy policisté s její organizací požádali o pomoc nás, veřejnost. Chtěli po nás, abychom jim na speciální mapě vyznačovali místa, na kterých si myslíme, že by bylo dobré, aby měřili rychlost. Už tehdy se to ale lehce zvrhlo, když někteří vtipálci posílali policisty třeba na přistávací dráhu na letišti v Ruzyni. I letos policisté požádali o pomoc, a i letos k tomu zvolili interaktivní mapu. Tipy od veřejnosti přijímali do konce února.

V současné době policie všechny tipy vyhodnocuje a před samotným dnem policejní akce je zveřejní. Je otázkou, jestli policie znovu zveřejní celou vyplněnou mapu nebo ne. V loňském roce se nad ní bavila celá Česká republika, a tak je možné, že letos si to raději nechají pro sebe.

Ať tak nebo tak. Ve středu si dávejte velký pozor. Hlavně na tu rychlost.