Vandalové se zaměřili na luxusní auta. Policie řeší posprejovaný mercedes a poškrábané bentley

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 3. 4. 2022


Zaparkovat auto na ulici je v poslední době o nervy. Především pak v Pardubickém a Olomouckém kraji. Právě tam totiž policisté hledají vandaly, kteří se ze zatím neznámého důvodu důkladně podepsaly na dvou velmi drahých autech. V jednom případě je odhadnutá škoda čtvrt milionu korun.

Právě tento výrazně dražší případ se stal ve Svitavách, konkrétně v Myslbekově ulici a to mezi 23. a 24. březnem. Zatím neznámý vandal tam poškrábal Bentley Bentayga, nešlo ale o nějaké obejití klíčem. Lak auta je poškozen tak, že škoda s největší pravděpodobností přesáhne 250 000 Kč. Pokud policisté vandala najdou, hrozí mu nejen zaplacení škody, ale také pobyt ve vězení, a to až na jeden rok.

Druhý případ se stal ze středy 30. března na čtvrtek 31. března na soukromém parkovišti v centru Olomouce. V tomto případě je pachatelem neznámý milovník graffiti, který posprejoval zaparkovaný Mercedes-Benz třídy V.

„Na vozidle vytvořil sprejem nápis tmavě modré barvy, zamaloval pravé přední mlhové světlo a nezjištěným způsobem poškodil jednu z pneumatik. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 Kč. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok,“ popsala případ policie.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru