Valeo_UV_Purifier

Valeo připravilo „zdravotní štít“ pro autobusy, který dokáže eliminovat až 95 % typů virů

Od Tisková zpráva | Zdroj a foto: Valeo - 26. 9. 2020 0

Valeo vyvinulo světově nejvýkonnější systém pro sterilizaci vzduchu v interiéru všech typů autobusů. Toto zařízení dokáže v jednom cyklu proudění eliminovat více než 95 % různých typů virů, včetně koronaviru. Vypořádá se i se všemi bakteriemi nebo plísněmi přítomnými ve vzduchu cirkulujícími na palubě autobusu.

Moduly jsou konstruované tak, že jsou účinné po celou dobu jízdy s cestujícími na palubě, a to nehledě na zdroje infekce uvnitř či vně.

Toto zařízení je k dispozici buď jako samostatný modul, lze ho ale přímo integrovat do klimatizačního systému vozidla. Pro ničení virů a bakterií používá technologii ultrafialového světla podobnou té, která se již dlouho využívá v lékařských a nemocničních zařízeních. UV paprsky fungují jako baktericid a germicid a dokáží zahubit veškeré mikroby, jako jsou viry a patogeny. Zabraňují jejich šíření a mohou být použity jako alternativa k jiným dezinfekčním metodám. Díky této technologii však není třeba využívat žádných chemických dezinfekčních výrobků.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start

Společnost Valeo vytvořila jedinečné řešení integrující zdroj UV světla od jednoho z předních světových odborníků na tuto technologii, a tzv. „světelný labyrint“, který zabraňuje šíření UV záření mimo jeho kovovou skříň. Díky němu je UV záření vystaven výhradně cirkulující vzduch, nikoliv cestující.

Valeo_UV_purifer_Illustration_Text-2

Vysokou účinnost v hubení virů potvrdil dne 10. července 2020 Ústav lékařské virologie fakultní nemocnice Goethe ve Frankfurtu nad Mohanem.

Jako vůbec první toto zařízení integroval coby sériové vybavení autobusů jeden brazilský výrobce. Konstrukce jednotky je důmyslně navržena tak, aby byla kompatibilní s autobusy všech typů a velikostí, ať už jsou vybavené klimatizací, nebo ne, a zároveň tak, aby vydržely všechny povětrnostní podmínky. Valeo nyní plánuje uvést toto řešení na trh v Evropě, Americe a v Asii.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Buggyra a Martin Macík po 9. etapě ve při. "Takhle se to nedělá," zní z obou stran

Čističe vzduchu společnosti Valeo budou rovněž nabízeny provozovatelům vozidel, která jsou již na silnici. Mohou být totiž poměrně jednoduše přizpůsobena stávajícím klimatizačním a ventilačním systémům. Namontovat se ale dají i do autobusů bez klimatizace.

Společnost Valeo současně pracuje na zavedení této technologie i pro osobní vozidla.