Valentino Rossi je sice devítinásobný mistr světa v závodech na silničních motocyklech, ale k autům má stejně blízko jako k motorkám. I proto se jeho vlastní značka VR46 věnuje také úpravám automobilů. 

Ve VR46 se specializují na vozy značky Ford, první úpravy na sebe nenechaly dlouho čekat. Upraven byl Ranger Double Cab a Transit v osobním provedení Tourneo Custom.

Jako základ pro úpravu pick-upu je sériový model s výbavou Limited. Pod kapotou má motor o objemu 3,2 litru TDCi s výkonem rovných 200 koní. Samozřejmě mu nechybí pohon všech kol. Designéři od Valentina ale přidali ještě agresivnější vzhled pomocí nových prahů, blatníků i nárazníků. Nechybí ani přídavná světla v masce a na střeše, ochranné rámy, 18palcová kola či nový podvozek zvyšující světlou výšku.

Transit také prošel designovou změnou. Dostal nové nárazníky, prahy, spoilery a oproti pick-upu byla jeho světlá výška naopak snížena. A to rovnou o 30 mm. K tomu přibyl sportovní výfuk a kola OZ Racing s průměrem 18 palců. Pod kapotou zůstal sériový čtyřválec o objemu dvou litrů, který disponuje výkonem 170 koní. Celek báječně doplňuje interiér, který ve VR46 oblékli do prvotřídní kůže.

Oba vozy dostaly grafiku odkazující na svůj původ, tedy Valetina Rossiho a jeho společnost a v interiéru je několik plaket se sériovým číslem.

Líbilo by se vám něco takového mít doma. Pak si s objednávkou pospěšte. Pro Evropu je v plánu jen 460 kusů od každého vozu.

Veškeré podrobnosti o něm, respektive o značce, která upravuje auta, najdete na ZDE.