Dlouholetý testovací jezdec Lamborghini Valentino Balboni je se značkou prakticky srostlý. Vždyť je po něm pojmenováno i Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni, které je tím v nabídce vůbec „nejřidičtějším“. Kombinuje totiž pohon pouze zadních kol a manuální převodovku… Valentino Balboni teď ale mění svůj zájem, od řízení přechází k úpravám a tuningu. Zveřejnil to na svém facebooku.

Ne, neděste se, nepůjde o žádné zběsilé nárazníky nebo křídla, ale vlastně o umění. Valentino Balboni plánuje se svou společností jednoduše pojmenovanou VB prorazit na poli výfuků.Na svém facebook zveřejnil fotku, kdy drží nádherné výfukové potrubí z titanu v náručí. Tento úžasný kus je určen pro nejlepší z nejlepších: Lamborghini Aventador SuperVeloce LP-750. Mimochodem, kompletní výfuk váží jen 6,3 kilogramu!

Vyrobit takový výfuk není nic jednoduchého, pomineme-li vůbec prvotní návrhy a ladění, pak jen samotná kompletace zabere na 350 hodin času výhradně ruční práce. Vyrobeno by mělo být jen 30 kusů. Cena zatím oznámena nebyla. Výfuky by se měly oficiálně představit na Concurso Italiano v Monterey Bay, Kalifornii v sobotu 20. srpna.