Václav Malý převzal Cenu Arnošta Lustiga

Autor: Pavel Srp - 9. 3. 2012


Biskup Václav Malý slavnostně převzal Cenu Arnošta Lustiga. Cenu založila Česko-izraelská smíšená obchodní komora k prvnímu výročí úmrtí proslulého prozaika a humanisty. Malému ji v rezidenci pražského primátora předal člen představenstva pro Řízení lidských zdrojů Ing. Bohdan Wojnar.

První laureát ceny, biskup Václav Malý, byl vybrán z deseti nominovaných českých osobností. Podle zakladatele ceny Pavla Smutného proto, že „celý život věděl, co dokáže rozpoutat, kam dokáže lidi vést, ale ohromným způsobem to morálně a intelektuálně zkrotil, osm dní byl tvůrcem revoluce, ale nikdy se nestal kometou“.

Pro společnost ŠKODA AUTO, která se stala generálním partnerem ceny, je podpora podobných projektů důležitou součástí firemní politiky. V Čestném výboru zasedl vedle předsedy vlády Petra Nečase i předseda představenstva ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland a člen představenstva pro Řízení lidských zdrojů Ing. Bohdan Wojnar.

„Jen málo lidí má takovou morální a vnitřní sílu, aby na svých hodnotách, o nichž jsou přesvědčeni a jimiž se řídí, dokázali proplout i rozbouřeným mořem,“ říká Ing. Bohdan Wojnar. „Jsem přesvědčen, že hodnoty, které reprezentoval celý život Arnošt Lustig, patří mezi ty, které bychom měli ctít v každé situaci. Lidské hodnoty jako je osobní odvaha, statečnost, a zároveň lidskost a skromnost. To vše zosobňuje jak sám Arnošt Lustig, tak i první nositel ceny, biskup Václav Malý. Obou dvou si osobně velmi vážím, a jsem rád, že jsme jako ŠKODA AUTO stáli u zrodu tohoto mimořádného ocenění.“

ŠKODA AUTO v kulturní a společenské oblasti podporuje celou řadu prestižních a významných projektů, jako je například Národní divadlo, Česká filharmonie, Centrum Paraple, nadace Člověk v tísni nebo Adra.

[nggallery id=504]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru