Vraky odstavené na ulicích jsou bolístkou snad všech měst v Česku. Stále je totiž poměrně složité je z ulic odtáhnout. A když už se to podaří, překáží na odstavných parkovištích. Má to ale řešení, které ukázalo město Ústí nad Labem. Více či méně pojízdná auta se tamním úředníkům podařilo dostat z ulic a podařilo se jim tato auta také prodat. Výtěžek z prodeje bude použit na úhradu všech nákladů spojených s odtahem. Nicméně přebytek náleží majitelům zapomenutých aut. Ty mají na vyzvednutí peněz časově omezenou dobu.

Dražba odtažených aut proběhla v pondělí 22. listopadu na odstavném parkovišti Palivového kombinátu Ústí. Dle města se jí účastnily desítky zájemců, přičemž do aukce bylo nabídnuto prvních 16 vozidel. Některá moc zajímavá nebyla, ovšem jiná už ano. Jak nám prozradil Milan Danda z kanceláře primátora města, vydražila se všechna nabídnutá auta a to za celkovou částku 123 000 Kč. „Největší zájem byl o Škodu 120, která se vydražila za 35 500 Kč,“ řekl nám. Mezi dalšími vozidly byl Volkswagen Passat, Golf, Ford Focus, Fiat Punto, Saab a další.

Přečtěte si také:  Do Felicie bez skel, motoru a světel si sedl v reflexní helmě a nechal se táhnout na vrakoviště. Policie neměla moc pochopení

Milan Danda dále vysvětlil, jak to bude s vydraženými financemi: „Finance budou použity na uhrazení nákladů na odtah a odstavení vozidel, přebytky za zisk z prodeje jednotlivých vozidel však patří původním majitelům. Pokud se škoda vydražila za 35 000 Kč, náklady na odtah byly například 10 000 Kč, 25 000 Kč náleží původnímu majiteli, který má tři roky na vyzvednutí těchto peněz, než se stanou příjmem města.“ Ještě dodáme, že všechny aukce začaly na částce 300 Kč.

Městu Ústí nad Labem se od června 2020 podařilo z ulic odstranit více než 240 technicky nezpůsobilých vozidel, další dražby jsou tedy v plánu, a to na jaro 2022.

Přidat komentář