Myslíte, že už jste na silnici viděli asi vše? Slovenská policie vás rychle vyvede z omylu, protože souprava, kterou před několika málo dny tamní policisté zastavili v Želiezovciach, opravdu nemá obdoby. Policisté se na facebooku nakonec svěřili, že chvíli ani nevěřili svým očím.

Na silnici jejich pozornosti totiž upoutala Škoda Felicia tažená za autem. Na první pohled bylo jasné, že stará škodovka už má nejlepší léta za sebou. Policisté při kontrole zjistili, že auto nejen nemá čelní sklo ani funkční světlomety, ale ani motor. Šlo spíše o zbytek něčeho, co vlastně kdysi bývala Škoda Felicia.

Přečtěte si také:  Z odtahovky za jízdy spadla ambulance a pokračovala po dálnici dál bez řidiče

Je jasné, že s brzděním na tom také nebyla nijak výjimečně a možná i proto se řidič auta posadil do interiéru v reflexní bundě, ale i reflexní helmě. Jestli se bál nehody nebo byl v reflexním označen preventivně ještě před nehodou, nevíme. Ale něco do sebe to má. Kdo pak má ve stresu hledat reflexní vestu…

Jakkoliv to zní jako vtipná historka, faktem je, že tažení takového auta není ze zákona možné. Slovenský zákon totiž říká, že pokud je vozidlo technicky nezpůsobilé, což v tomto stavu rozhodně je, nesmí být taženo, ale pouze převáženo na odtahovce. Pánové, kteří tento zákon porušili, dostali pokutu 50 eur, tedy asi 1300 Kč. Policisté pak celou soupravu doprovodili na blízké vrakoviště.

Ještě dodáme, že ani u nás nesmí být takové auto vlečeno. Náš Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká, že: „U vlečného vozidla musí být rozsvícena obrysová a potkávací světla. Vlečené vozidlo musí být zezadu viditelně označeno výstražným trojúhelníkem, například za sklem, na zadním čele korby. Motorové vozidlo se smí vléci na laně jen tehdy, má-li bez závad řízení a účinné brzdy.“