Supersportovní auta nabízejí čím dál vyšší výkon, ale také čím dál tím lepší elektronické pomocníky, které nezkušeným řidičům s řízením pomohou. Ultima GTR je ale jiná, je to ryzí sportovní auto, jehož řízení je čistě a pouze na řidiči. Souvisí to také s dobou, ve které vzniklo, protože před koncem minulého tisíciletí nebyly až tak přísná pravidla jako jsou dnes.

Ultima GTR je jednoduché auto, poskládat s ji s trochou nadsázky můžete i doma v garáži. Základem je trubkový rám, na kterém jsou nanýtovány panely karoserie. Motor se nachází uprostřed, podle verze mohl mít výkon až 1000 koní, palivové nádrže jsou v bocích před zadními koly, která pohání manuální převodovka. Žádné asistenty jako stabilizaci, protiprokluz a podobně tady nehledejte. Řízení je čistě jen na vás a na vašich schopnostech. A to je právě možná kámen úrazu přiloženého videa. No, a nebo to mohla být technická závada…

Jisté však je, že řidič s vozem havaroval. Po výjezdu z křižovatky v ruském Krasnodaru dostalo auto smyk, přeskočilo obrubník, vyjelo na chodník a pak se vrátilo na silnic. Ovšem ve směru kolmém na běžný silniční provoz, takže následoval náraz z boku do stojícího Volkswagenu Jetta. Nehoda nevypadá příliš vážně, jisté nicméně je, že poškození auta budou rozsáhlá. Z pouhého pohledu na záběry ve videu je jasné, že jsou zničená všechna kola, jistě také nápravy i řízení a po nárazu přední část vozu.