SEAT Arona

Výstava Autoshow Praha 2017 se uskuteční již po dvacáté. Na pražské holešovické výstaviště se již příští týden sjede na 40 automobilových značek. Kromě počtu vystavujících značek je překvapivý i počet českých premiér a novinek. Ve dnech 5. až 8. října tak budou jako obvykle v celém areálu výstaviště v Holešovicích k vidění stovky osobních i užitkových vozidel. Venkovní plocha bude vyhrazena užitkovým vozům, ale budou zde také parkovat desítky vozů určených k testovacím jízdám.

V rámci české výstavní premiéry bude možné obdivovat nové SUV Škoda Karoq. Hyundai představí několik verzí nového modelu i30 včetně praktické verze kombi. Dalšími novinkami budou také Ford Fiesta, Jaguar XF Sportbrake, Maserati Ghibli a GT, Opel Grandland X, Range Rover Velar, Renault Koleos, SEAT Arona, Volkswagen Arteon či Volvo XC60. Vystavovat zde budou ale také americké značky. Návštěvníci se mohou těšit například na Cadillac CT6 a XT5 a již legendární Corvette ve verzi Grand Sport. Svá želízka v ohni tu bude mít také Kia, která ukáže modely Stinger a Stonic, představí se přepracované Subaru WRX STI i Levorg modelového roku 2018. V neposlední řadě bude novinkou i nová Suzuki Swift.

2018_subaru_wrx_sti

Množství expozic zaplní i volnou plochu před Průmyslovým palácem. Ke spatření zde budou například bezdotykové automyčky, servisní a garážová technika i výběr atraktivních užitkových vozů.

V rámci výstavy je připraven také bohatý doprovodný program provázející všechny čtyři výstavní dny. V pátek, v sobotu a v neděli se uskuteční testovací jízdy zhruba se třemi desítkami osobních vozů vystavujících značek po připraveném několikakilometrovém okruhu. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost svézt se i s elektromobilem Tesla.

tesla-model-s-p90d-vyhled-na-prazsky-hrad

Obrovskou atrakcí pro děti i jejich rodiče bude Mini AUTOSALON, jaký se v Praze objeví vůbec poprvé: žádné pouťové plasty, ale naprosto dokonalé elektrické zmenšeniny opravdových vozů. A v těch se budou moci malí motoristé svézt.

Dolní část Výstaviště v sobotu 7. 10. 2017 zcela ovládne tuning a úpravy automobilů. Na Bruselské cestě se uskuteční druhý ročník tuningového srazu.

Maserati-Ghibli-GranSport-MY18-02

Bezpečnost na silnicích – zaměřeno na ženy řidičky a nejen o krásných autech, ale i kráse žen – to je další z atraktivních doprovodných programů letošní Autoshow. Internetový magazín Žena v autě již po třetí zajistí společně s BESIP akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Ženy si budou moci na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nebudou chybět trenažery, které přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě nebo náraz v rychlosti 30 km/h či poučí o správném uchycení dětské autosedačky. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti.

Přečtěte si také:  Tipy na poslední prázdninový víkend: závod trucků, škodovky, velorexy nebo velká autoshow v Praze

Hlavním partnerem Autoshow Praha je nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina, která bude prezentovat paliva nové generace EFECTA prostřednictvím technologie X-RAY, umožní zákazníkům vyzkoušet moderní technologie v podobě oculusu a načerpat energii v útulném Stop Cafe, kde stejně jako na čerpacích stanicích bude možné ochutnat kvalitní kávu a křupavé hotdogy. Zákazníci se zájmem o provozování čerpací stanice, mohou získat více informací ve speciálně upraveném vozu BENZINA Akademie.