tesla-servis

O tom, že bude v Praze otevřeno servisní centrum americké automobilky Tesla Motors, už se ví poměrně dlouho, ale toto otevření se chystá již brzy. Možná už teď v únoru. Svědčí o tom nejen informace, které se šíří v kuloárech, ale i fakt, že v Praze ve Vysočanech už je nainstalovaný nápis.

Servisní středisko elektromobilů bude v ulici Freyova v showroomu společnosti Advantage Cars. Ta ale s Tesla servisem jako takovým prý nebude mít nic společného a pouze mu pronajala své prostory. Fotografie instalovaného nápisu „TESLA“ se dnes objevily na facebooku. Podle informací pod příspěvkem je již téměř vyklizené horní patro showroomu. Tesla však oficiální prodejní showroom zatím nepotvrdila, celou dobu se mluví jen o servisním středisku. Na druhé straně showroom v České republice nicméně ani nevyvrátila.

Vzhledem k tomu, že v okolí nejsou žádné Tesla Superchargery, ale ani žádné jiné rychlodobíjecí stanice, je otázkou, jak si s nabíjením modelů Tesla zaměstnanci servisu poradí. Nejbližší Tesla Superchargery jsou na druhé straně Prahy ve Vestci.

Zaměstnance do servisu hledala Tesla už v prosinci. Aktuálně na svém webu přesto čtyři pracovní pozice v České republice stále nabízí. 18. prosince 2018 byla navíc založena společnost Tesla Czech Republic s.r.o., kterou vlastní nizozemská společnost Tesla International B.V.