PEDAL_PLANET-muzeum_slapacich_auticek-Praha- (3)

V Praze dnes otevřelo nové muzeum šlapacích autíček

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: PEDAL PLANET - 1. 6. 2021


V hlavním městě České republiky se dnes otevírá nové muzeum aut, ovšem nejde o klasické muzeum aut, nýbrž o muzeum dětských šlapacích autíček. Navštívit ho můžeme na Kampě a prohlédnete si v něm na sto exponátů.

Už mnoho stran bylo popsáno o autech pro dospělé. Neexistuje ani malé místo v historii motorových vozidel, které by nebylo prozkoumáno. Dnes víme vše o všem: vynálezy, selhání i záhady. Ale máme jen velmi málo informací o dětech a jejich životě s automobilem. Ať už v minulosti, nebo dnes. Máme jen nejasnou představu o dobrodružstvích a osudech autíček pro děti. Jsou to nevinné a krásné příběhy, vytvořené z mnoha kilometrů absolvovaných šlapáním malých nadšenců do pedálů. Jsou napsány díky mnohem větší námaze, než je jen stlačení plynového pedálu v dospěláckých autech. Nyní konečně nadešel čas představit světu tento zapomenutý příběh…

Přečtěte si také:  V Česku vznikají šlapací autíčka v podobě klasických škodovek. Koupit je můžete i svému potomkovi

Nápad vznikl na podzim 2020

V říjnu 2020 padlo rozhodnutí o zřízení muzea PEDAL PLANET v srdci Evropy – v Praze. „Nesnadné podmínky vzniku, kvůli pandemii a četným omezením, nás zpomalily, ale zastavit nedokázaly,“ říká Jožo Marinica, který má v muzeu na starosti marketing.

Muzeum otevírá právě dnes, 1. června 2021. V prostorách historické budovy si lze prohlédnout více než stovku exponátů- od těch, které známe i z našeho dětství (např. šlapací Moskviče), až po ty opravdu vzácné a exkluzivní.

Přečtěte si také:  Zemanův Superb věnovala škodovka do sbírek Národního technického muzea v Praze

Muzeum PEDAL PLANET sídlí v historickém centru Prahy v Cihelní ulici, v areálu Hergetovy cihelny na pražské Kampě, poblíž Karlova mostu. Otevřeno od středy do pátku od 14°° do 19°° hodin a o víkendech od 10°° do 19°° hodin. V pondělí a v úterý je zavřeno. Dospělí zaplatí za vstup 250 Kč, důchodci a studenti 180 Kč a děti do 15 let 130 Kč.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek