V Praze 7 si nově dejte pozor na rychlost. V některých ulicích začalo platit maximálně 30 km/h

Autor: Anina Russová - 16. 1. 2018


Jestli my se jednou nezblázníme ze všech těch zákazů, příkazů a omezení. Ano, na sinicích je to občas celkem náročné, ale nemyslíme si, že to věčné zakazování a přikazování něco vyřeší. Poté, co jsme vám říkali o novém super nesmyslném retardéru, který plánuje zavést jedna z českých obcí, je tu další pecka pro řidiče. Praha 7 se rozhodla, že nejlepším způsobem, jak udělat dopravu na jejím území bezpečnější, je zavedení maximálně povolené rychlosti 30 km/h.

Co na tom, že většina odborníků se shoduje, že takové plošné omezení bezpečnosti nijak nepřispívá. Co na tom, že v hodně zastavěných místech, kterých je Praha 7 plná, jsou takto pomalu projíždějící auta zdrojem nedýchatelného ovzduší. Radnice Prahy 7 přece nedá na nějaké odborníky a zkusí to po svém.

Je jediným štěstím, že se toto omezení netýká hlavních tahů Prahy 7, tedy ulic jako Argentinská nebo Dělnická. Tam zůstane vše při starém. Nové úseky se sníženou rychlostí jsou dle radnic dobře značené, a to jak dopravními značkami, tak značením na silnicích. Řidiči by je tak prý neměli přehlédnout. Kromě této novinky se radnice rozhodla rozšířit počet parkovacích míst. Asi 200 by jich mělo vzniknout v ulici Vrbenského a Za Elektrárnou.

Mimochodem, není to tak dlouho, co bylo ve Velké Británii prokázáno, že v místech, kde je takto omezená rychlost, se také víc bourá.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru