tuning_sraz-plzen-brezen_2023

V Plzni se konal sraz automobilů. Policisté rozdávali pokuty a omezovali technickou způsobilost aut

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Policie ČR -  31. 3. 2023


Jedna z dalších tuning party proběhla v sobotu 25. března na parkovišti před plzeňským nákupním centrem na Rokycanské a na její průběh dohlíželo několik desítek policistů. Ti nakonec rozdali skoro stovku pokut, omezili platnost technické kontroly u několika automobilů a několik řidičů oznámili do správního řízení.

Celá akce začala v sobotu 25. března 2023 okolo 18. hodiny a účastnilo se jí celkem asi 500 vozidel a 800 osob. Jelikož v minulosti na těchto akcích často docházelo k porušování zákona, byl nasazen dostatečný počet sil a prostředků. Vše monitorovali dopravní policisté, speciální pořádková jednotka, policisté z obvodního oddělení a v záloze byla v případě potřeby připravena i zásahová jednotka. Na místě byli přítomni i zaměstnanci z Centra služeb pro silniční dopravu, kteří spolupracovali s dopravními policisty.

Přečtěte si také:  Existuje situace, kdy řidič může porušovat předpisy. I tak by o tom ale měla vědět policie

Hlídky se zaměřovaly především na bezpečnost a plynulost silničního provozu a na zajištění veřejného pořádku. Akce se neobešla bez protiprávního jednání a policisté udělili účastníkům celkem 89 pokut v celkové výši 77 200 korun. Nejčastějšími prohřešky byly nevyhovující technický stav vozidla (32 pokut) a překročení nejvyšší povolené rychlosti (16 pokut). Dalšími přestupky bylo například špatné parkování, nepředložení předepsaných dokladů či nesprávný způsob jízdy. Celkem 6 přestupků bylo oznámeno k projednání příslušnému úřadu. Sedmi řidičům byla v součinnosti s Centrem služeb pro silniční dopravu omezena technická způsobilost vozidla, a tak musí do 30 dnů tyto závady odstranit a projít stanicí technické kontroly. Nejčastěji se v tomto případě jedná například o nesprávná či nehomologovaná světla, fólie na oknech nebo podsvícení podvozku vozidla.

Policie vám může za dluhy zabavit registrační značky. Zachránit vás od toho můžou jen splátky nebo okamžité zaplacení

„Řidiči na podobných srazech často zkouší své řidičské dovednosti a mimo jiné tzv. driftují. Je to styl jízdy, při kterém se řidič snaží udržet vozidlo v řízeném přetáčivém smyku. Tuto techniku je dobré zvládat v případech, kdy se automobil dostane do smyku na mokré nebo sněhem pokryté vozovce. Do běžného silničního provozu však tento styl jízdy rozhodně nepatří a může být nebezpečný jak pro samotného řidiče, tak i pro jeho okolí. V minulosti na takové akci řidič tímto stylem jízdy způsobil dopravní nehodu a jinému zahořelo vozidlo od zahřátých pneumatik,“ vysvětluje mluvčí Policie České republiky Ondřej Hodan.

Štítky: , , , , , ,

3 názory na “V Plzni se konal sraz automobilů. Policisté rozdávali pokuty a omezovali technickou způsobilost aut”

  1. Zaujal mě terminus technikus nesprávná světla. Nehomologovaná světla to je dané,ale co jsou ta nesprávná? Platí ještě co není zakázáno,je povoleno? Víc než podsvícený podvozek mě se.ou některé typy tzv.desingového denního svícení. Je už moc velké a v pološeru dost oslnˇuje. U některých nechápu jak mohli dostat tu všeobjímající homologaci. Asi výrobce loboval na správných místech.

  2. PČR by udělala úplně nejlíp, kdyby se soustředila na podstatné porušování zákonů. To že dělají ramena řeší hlavně to, že nebudou nikdy oblíbení, hold budou za druhořadou část společnosti. Mimochodem, jak začnou řidiči dělat to, co dělám já, tak budou fízli konečně bez práce, tak se snažte přátelé, ať se toho poddruhu zbavíme co
    nejdříve…Autonomní systém ten jim brzy zasadí zásadní ránu, nebudou moct na řidičích parazitovat a hojit si na nás jejich mindráky.

    1. Nedivte se.Je to pro ně snadný a jistý výdělek.Něco jako mají rybáři výlov rybníka.Lepší ,než se za někým honit po silnici.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *