LADA_Niva_Legend_50th_Anniversary_Limited_Edition- (1)

Je skoro až neuvěřitelné, že se ještě dnes dá koupit auto, které se bez výraznějších změn prodává už dlouhé desítky let. Mluvíme o off-roadu LADA Niva, která teď dostává limitovanou 50kusovou edici Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition. Tu připravila německá společnost Partisan Motors.

LADA Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition už svým jménem odkazuje na to, že jde o oslavu 50 let. Jenže nejde o 50 let samotné Nivy, protože ta se začala prodávat v roce 1977, ale o 50 let továrny AvtoVAZ v ruském městě Togliatti. I tak jde ale o takovou zvláštní oslavu, protože produkce v této ruské továrně odstartovala už v dubnu roku 1970.

Přečtěte si také:  Liberty Walk představili bodykit pro Lamborghini Aventador. Stojí 4 miliony a je jen pro 20 zákazníků

Speciální LADA Niva dostala designová vylepšení exteriéru i interiéru, ale také pár technických změn. Zvýšena byla světlá výška a nové jsou 16″ disky z lehkých slitin s terénními pneumatikami BFGoodrich v rozměru 215/65 R16.

Karoserie má nový nárazník, širší nástavce blatníků, nové prahové nástavce s nášlapy, ale také střešní ližiny. Nechybí ani zvýšené sání motoru (tzv. šnorchl), ale i biLED přední světlomety. Změny jsou v interiéru, kde je nové čalounění z umělé kůže s červeným prošíváním.

Každý vůz z 50kusové edice dostane plaketku s výrobním číslem a certifikát, který potvrdí pravost. Ten přitom dodá přímo sama ruská automobilka. Všech 50 aut také pohání 1,7litrový atmosférický čtyřválec s výkonem 62 kW, který s pomocí pětistupňové manuální převodovky pohání všechna čtyři kola.

Přečtěte si také:  LADA Niva už je také jako elektromobil. Koupit ji navíc můžete překvapivě levně

LADA Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition se už v Německu prodává. Cena byla stanovena na 19 900 eur, což je v přepočtu něco přes půl milionu korun. Podle dostupných informací si lze vůz koupit pouze u dealera Autohaus Bögelsack.

1 komentář

  1. v jedné knize se prodávala v 80.letech v Němemcku i se střešním šíbrem montováný od asi od Webasta..ne jaký byl u škoda 120 jen vyklapěcí kus nákýho plastu.

Přidat komentář