V Maďarsku havarovalo Ferrari LaFerrari – foto + video z nehody

Autor: Pavel Srp -   4. 11. 2015


O tom, že v Maďarsku o víkendu havarovalo Ferrari LaFerrari, jste už určitě slyšeli. Šlo o auto se slovenskými registračními značkami, které si jeho majitel převzal teprve v září. Z několika prvních fotek se nedalo vyčíst, jak se nehoda přesně stala, objevovaly se ale „zaručeně pravé informace“. My tu teď máme video přímo sitauce, jak se nehoda stala.

Už dříve se objevily informace o tom, že za nehodu mohl sám řidič. Podcenil prý studené pneumatiky hned po startu. A přiložené video by něco takového mohlo potvrdit. Na tom je totiž jasně vidět, že červené superFerrari se proplétá maďarskou metropolí, když v ulici Fiastyúk řidič šlápne na plyn, zadní hnaná náprava ztratí trakci a auto letí neovladatelně na u chodníku zaparkovaná auta. Podle informací LaFerrari při nehodě poškodilo tři zaparkované vozy.

Nehoda je to sice nemalá, leč nikoliv pro auto totální. Auto, ač ze supermoderních materiálů, jistě půjde opravit. Cena opravy jistojistě i tak dosáhne (alespoň pro mě) závratných výšin.

Tohle auto je exkluzivní nejen počtem 499 vyrobených kusů, ale také svým pohonným ústrojím. Jde totiž o hybrid, který má pod kapotou benzínový motor V12 o objemu 6,3 litru (s 800 koňmi a 700 Nm) a elektromotor (se 163 koňmi a 270 Nm). Celkový výkon je tak 963 koní a točivý moment 900 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne LaFerrari pod 3 sekundy a maximální rychlost je 350 km/h.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *