Milovníci obřích amerických pick-upů můžou slavit. Pořízení jednoho z nejzajímavějších z nich už nebude znamenat nákladnou cestu přes oceán, ale jen jednosměrnou letenku do Velké Británie!

Britský dealer Fordu, který si říká Clive Sutton, se rozhodl, že právě obrovský a parádně rychlý Shelby F-150 Super Snake je to, co Evropě chybí a bude je tu prodávat. Respektive, on už tu jeden prodává a druhý je prý na cestě. To je dobrá, ale zároveň špatná zpráva. Více než dva kusy totiž nemá v plánu do Evropy dovézt a to proto, že samotná automobilka vyrobí pouhých 150 kusů tohoto fantastického monstra.

Dealer stanovil cenu na rovných 100 tisíc liber bez daně, což je v přepočtu na naši měnu asi 3,5 milionu korun s DPH. Není to zrovna málo, ale s přihlédnutím k omezené sérii a k tomu, že v Evropě nejspíše budou jen tyto dva kusy věříme, že si své majitele jistě rychle najdou. Vždyť, kdo by nechtěl mít doma sportovně-pracovní nástroj, který pohání pětilitrový osmiválec doplněný o kompresor, který disponuje výkonem 760 koní? My tedy rozhodně ano.

A ještě jednu maličkost musíme zmínit. Dealer tímto krokem otevřel dveře pro to, aby s ním Ford do budoucna na podobných prodejích dále spolupracoval. S největší pravděpodobností se tak dočkáme ještě dalších velmi zajímavých amerických aut, která jsou na evropských silnicích zatím velmi ojedinělá.