Unikátní plug-in hybridní model Mitsubishi Outlander PHEV opět boduje a obhajuje svou pozici nejprodávanějšího plug-in hybridního vozu v Evropě díky pokoření hranice 50 000 prodaných vozidel v regionu (země MME34 s výjimkou Ruska, Ukrajiny a Kazachstánu). A to pouhé 2 roky od zahájení prvních dodávek vozidel nizozemským zákazníkům v říjnu 2013.

Sofistikovaný Mitsubishi Outlander PHEV, který byl ve světové premiéře představen na pařížském autosalonu v roce 2012, vstoupil do dosud neprobádaného teritoria a vytvořil tak zcela novou kategorii mimo vyhraněné hranice tradičních segmentů včetně konvenčních elektrických vozidel. Outlander PHEV přináší svým uživatelům ještě více benefitů rozšířením nabídky o výhody vozů typu SUV segmentu D (samo dobíjecí SUV s pohonem všech kol a s dvojicí elektromotorů, několik automatických režimů jízdy na elektrický pohon, plnohodnotných 5 míst k sezení při objemu zavazadlového prostoru až 463 l, atd.).

A pozitivní reakce evropských zákazníků na sebe nenechala dlouho čekat, o čemž svědčí skutečnost, že
v mnoha zemích se stal Outlander PHEV nejprodávanějším plug-in hybridním vozem na trhu. Včetně takových zemích jako je Německo, ve kterém má automobilový průmysl velmi silnou pozici, či Velká Británie, kde se tomuto modelu dostalo pozornosti přímo od důležitých osobností veřejného života. V říjnu představil londýnský starosta Boris Johnson Mitsubishi Outlander PHEV modelového roku 2016 v Tokiu, čímž posunul jeho lokální komunikaci do nové komplikovanější roviny.

V zemích teritoria MME34 nyní Outlander PHEV představuje 15 % z celkového objemu prodeje značky Mitsubishi a 55 % z celkového prodeje modelu Outlander (údaje za leden až listopad 2015).

Top 6 trhů pro Outlander PHEV v zemích MME34 (kumulované prodeje od uvedení modelu na trh
k 30. listopadu 2015):

  1. Nizozemsko 20 346 vozidel
  2. Velká Británie 16 290 vozidel
  3. Švédsko 4 433 vozidel
  4. Norsko 3 797 vozidel
  5. Německo 3 015 vozidel
  6. Francie 1 594 vozidel

Outlander PHEV modelového roku 2016 byl kompletně přepracován včetně nové přední masky ve tvaru dynamického štítu s více než 100 konstruktérských a designérskými vylepšeními na palubě. Outlander PHEV tak dláždí cestu budoucím generacím modelů Mitsubishi Motors patřícím do rozrůstající se rodiny stylových kvalitních vozidel typu SUV, jejichž hnací silou je nejnovější vývoj společnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) v oblasti technologií elektrického pohonu, ať už na čistý elektrický nebo plug-in hybridní elektrický pohon, souběžně s vývojem inovativních zážehových a vznětových motorů.

Přečtěte si také:  Suzuki zahajuje předprodej plug-in hybridu Across

Mitsubishi-Outlander-PHEV