V Dubaji je na prodej Suzuki Jimny, které na první pohled vypadá jako luxusní Mercedes-Benz třídy G od Brabusu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Al Ain Class Motors -  10. 3. 2023


Suzuki Jimny patří dlouhodobě k velmi oblíbeným autům. Je malý, ne předražený a v terénu velmi schopný. A vzhledem ke svým tvarům je často přezdíván za menšího sourozence legendárního Mercedes-Benzu třídy G. Faktem je, že jsou si obě auta tvarem velmi podobná a tak se není co divit, že se Jimny během posledních let dočkal řady úprav, kterého měly ke Géčku ještě více připodobnit. Přesně takový je i Jimny, který je na prodej u dubajského obchodníka s luxusními auty Al Ain Class Motors.

Jde o úpravu, která byla inspirována modelem Mercedes-AMG G 63 4Matic od Brabusu. Jimny dostal nové světlomety s výrazným rámováním, novou masku chladiče ve stylu značky Mercedes-Benz, velké otvory pro přívod vzduchu a blinkry, které jako kdyby vypadly z dílny Mercedesu. Autu samozřejmě nechybí masivní blatníky a LED světelná rampa na střeše.

Přečtěte si také:  Pětidveřové Suzuki Jimny se oficiálně představuje. Je delší o víc než 30 cm

Svým způsobem se dá říct, že z původního Suzuki Jimny toho moc nezbylo. Jen z fotek by si ho leckdo mohl s Géčkem snadno splést. Jiná jsou totiž o kola, zadní nárazník a víko zavazadelníku. Autu dokonce nechybí karbonové křídlo a pro mercedes typické umístění rezervy. Změn se dočkal i interiér, který černý lak karoserie doplňuje poměrně výraznou modrou. Vše, co šlo, je samozřejmě čalouněno hladkou kůží, kterou doplňuje alcantara.

Výsledek je opravu působivý, ale také poměrně drahý. Prodejce si jej cení v přepočtu na lehce přes milion korun. Tedy dvojnásobek toho, co stál Jimny v sériovém provedení.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “V Dubaji je na prodej Suzuki Jimny, které na první pohled vypadá jako luxusní Mercedes-Benz třídy G od Brabusu”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *