Zdroj: Aukro

Těžko říct, kde se v nás bere ta vášeň a nadšení pro šlapací auta. Nejspíš za tím bude pocit malého návratu do dětských let, kdy nic nebylo problém, a starosti neexistovaly. Možná právě proto je tolik lidí, kteří jsou za takový návrat do mladých let schopni utrácet tisíce, někteří dokonce miliony. Právě takový finanční obnos si bude muset připravit ten, který si bude chtít koupit fantastickou sbírku starých šlapacích autíček, která je na prodej na Aukru.

Prodávající z Prahy tam totiž nabízí 200 aut, některá v lepším, jiná v horším stavu a to za částku tři miliony korun. Prodávající s přezdívkou Rab34 v inzerátu píše, že jde o jeho celoživotní sbírku, přičemž ve sbírce je několik raritních a tedy i drahých kusů. Autíčka, záměrně nepoužíváme slovo hračky, protože děti bychom v tom asi řádit nenechali, pochází z různých zemí, konkrétně z Česka, ale i Slovenska nebo Ameriky a Francie.

Zdroj: Aukro

Dále uvádí: „Téměř všechna šlapadla jsou záměrně ponechána v původním stavu.“ I to jejich hodnotu jen zvyšuje, protože případná neodborná renovace nebo oprava by mohla autíčko poničit. Podle prodávajícího je průměrná cena jednoho autíčka v rámci sbírky 15 000 Kč a případného zájemce prý rozhodně vyjde levněji koupit celou sbírku, protože při prodeji jednotlivých kusů bude cena vyšší. Navíc nemá zájem je prodávat jednotlivě.

Tak co, uděláte si radost? Nevíme, jaká autíčka konkrétně jsou ve sbírce, ale je dost pravděpodobné, že cena takové automobilové krásy jen poroste. Dá se tedy říct, že jde o investici, rozhodně v tom nehledejte utopené peníze za hračky pro děti. 🙂

V Česku vznikají šlapací autíčka v podobě klasických škodovek. Koupit je můžete i svému potomkovi