2019-dodge-ram-power-wagon-stavba-na-prodej- (5)

V Česku je na prodej exkluzivní stavba Dodge Ram Power Wagon

Autor: Pavel Srp - 25. 6. 2019


Chtěli jste vždycky auto, co nikdo nemá, ale nemáte stovky milionů na to, abyste si ho nechali postavit třeba od Rolls-Royce? Teď máte možnost pořídit si něco, co na ulici opravdu nikdo nepřehlédne. A to i vzhledem ke své velikosti. Jde o zbrusu novou stavbu s desetiválcem z Viperu!

Když se občas porozhlédnete po českých prodejních serverech, narazíte mnohdy na velmi zajímavá auta. Nás aktuálně zaujala česká stavba pick-upu Dodge Ram Power Wagon. Jde o novou stavbu, která byla podle informací v inzerátu – najdete ho ZDE – dostavěna letos v lednu. Inspirace je zde jasná, byl jí původní Dodge Ram Power Wagon z roku 1945.

Odlišnosti na obou autech samozřejmě jsou, ale základní tvary zůstaly. Kabina je ocelová, ale oproti originálu je o 20 cm delší. Designový vzor je v této stavbě viditelný na první pohled, technika je ale úplně jiná.

Základem je žebřinový rám chromolybdenové oceli, na kterém jsou připevněny nápravy (přední DANA 60 a zadní DANA 70 s uzávěrkou diferenciálu) a na nich 17″ kola s terénními pneumatikami Maxxis o rozměru 40×13,5×17. Odpružení je značky Rancho.

Velmi zajímavé je pohonné ústrojí, hlavně motor. Jde totiž o vidlicový desetiválec z Dodge Viper. Jeho objem je osm litrů a výkon 300 kW/408 koní. Navíc musí mít opravdu exkluzivní zvuk, protože v zádi ústí nový výfukový systém Magnaflow z nerezové oceli.

Cena ale samozřejmě není nejnižší. Auto stojí na českých registračních značkách a majitel za něj chce bez pár korun čtyři miliony.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru