skoda-130-rs-replika-na-prodej-n

Škoda 130 RS byla v minulosti jedním z velmi úspěšných závodních aut. Bodovala a sbírala úspěchy nejen na okruzích, ale také v rallye. Originální modely dnes stojí opravdu velké peníze, dají se i velmi stěží sehnat. A proto vznikají repliky a jedna z nich je teď na prodej.

Pokud byste si chtěli splnit sen a vlastnit „Škodu 130 RS“, máte nyní šanci. Auto, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii, je totiž na prodej. Majitel za něj chce 470 tisíc korun. Nejde však o přesnou repliku, technika v tomto autě se od výchozí verze výrazně liší. Na pohled je ale auto docela věrné.

Původní motor byl vyměněn za novější. Putoval sem motor Škoda Felicia s objemem 1289 cm³. Ten navíc dostal ostřejší vačkovou hřídel (278°/270°), sníženou hlavu válců, karburátor z motorky Honda CBR 600F a tomu všemu bylo přizpůsobeno i nastavení lambda sondy. K tomu všemu do motoru přibylo ještě jiné palivové čerpadlo FACET a filtr tlaku paliva s regulátorem MALPASSI.

Upravený je také podvozek. Tlumiče jsou GAZ a pružiny jsou tvrdé tvrdé na rallye vpředu i vzadu a ramena jsou repliky Škoda 130 RS. Auto je připraveno pro ostřejší jízdu i vzhledem k instalaci čtyřpístových brzd vpředu i vzadu a hydraulické ruční brzdy, strmějšího hřebenového řízení, silnějšího zadního stabilizátoru či vyměněných silentbloků na nápravách.Další úpravy najdete v inzerátu.

Auto má doklady, stojí v nich ale Škoda 110 R. Otázkou tedy je, jak se na něj na silnici bude tvářit policii, a co řeknou pracovníci STK, až tam s ním dorazíte na evidenční kontrolu…