Ferrari LaFerrari bez střechy si ještě oficiálně neodbylo svoji výstavní premiéru, ale už se prohání po ulicích. Ovšem ne běžně, nýbrž kvůli natáčení propagačního videa. Při tom neuniklo objektivu jednoho z duchapřítomných kolemjdoucích, a tak se na auto můžeme nejen podívat, ale můžeme si ho také poslechnout.

Oficiálně není potvrzeno zatím ani jméno, přesto se dá asi počítat s označením Ferrari LaFerrari Aperta. Řidič auto sice nijak výrazněji nepobídne, ale i tak vypadá v reálném světě, v ulicích španělské Barcelony velmi působivě. Auto není ve městě samo, doprovází ho filmový štáb, který zde, zdá se, natáčí propagační video.

Podle odhadů a dohadů (oficiálně to automobilka nezmínila – hovoří se o 150 kusech) by mělo být tohoto vozu vyrobeno o poznání méně než verze coupé. Pod kapotou by se však měla nacházet tatáž pohonná jednotka, tedy kombinace vidlicového dvanáctiválce 6,2 l a elektromotoru jako verzi coupé. Kombinovaný výkon by i tady měl dosahovat 963 koní a z nuly na 300 km/h LaFerrari zrychlí za pouhých 15 sekund.

Slavnostní představení se odehraje na letošním autosalonu v Paříži, který by nám měl dát odpověď na všechny dosud nezodpovězené otázky. K zákazníkům by se měly první vozy dostat příští rok, v době, kdy automobilka slaví 70 let, na což odkazují loga před zadními koly tohoto nového roadsteru.