Už brzy se i v České republice do prodeje dostane zbrusu nová generace SEATu Ibiza, která už zná své české ceny. Hned, jak se na internetu objevily první fotografie Ibizy, začalo se spekulovat o tom, jestli s SEAT znovu vrátí i k její ostré verzi, tedy Ibize Cupra.

Bohužel to podle všech dostupných informací vypadá, že ne. I když naději na chvilku vrátilo právě auto zachycené na fotkách. Jenže s největší pravděpodobností nejde o Cupru, ale o některý z chystaných sportovních paketů. Na fotografiích je vidět Ibiza ve slušivé modré barvě, která vypadá velmi hezky. Hodně nás také zaujaly ostré rysy auta, které se promítly i do prahů a nových nárazníků. Dobře vypadají i velká, nejspíše 18palcová kola.

Vcelku odvážně působí i zadní difuzor, z něhož vykukuje dvojice koncovek výfuků, ty jsou ovšem falešné. Tomu se dnes u běžných aut už asi nedá vyhnout. A hlavně to potvrzuje fakt, že opravdu nejde o Cupru. Je to škoda. SEAT s modelem Leon Cupra dokázal stvořit hravou bestii, která si nás získala. A vsadíme se, že Ibiza Cupra by byla neméně zajímavá, rychlá a ostrá. Tak uvidíme, třeba si to ve Španělsku ještě rozmyslí. 🙂