V Anglii budou policisté kontrolovat i zrak. Pokud řidič uvidí špatně, přijde hned o řidičák

Autor: Anina Russová - 4. 9. 2018


Máte-li pocit, že jsou naše zákony moc přísné a policejní kontroly až zbytečně detailní, pak vězte, že může být ještě mnohem hůř. Ve Velké Británii se totiž rozhodli bojovat proti všem, kteří špatně vidí, a přesto sednou za volant. A to velmi tvrdě!

I u nás se úřady snaží lidem vštípit, že dobrý zrak je za volantem alfou a omegou. Proto u nás už nějakou dobu běží kampaň s názvem Slepí vrazi, která se zaměřuje na zrak řidičů. A je potřeba, protože podle posledních analýz by až 8 % řidičů kvůli špatnému zraku vůbec nemělo sedat za volant. Navíc až 40 % řidičů bylo na oční kontrole před pěti a více lety. Jenomže u nás se k nějakým výraznějším postihům špatně vidících řidičů úřady moc nemají.

Ve Velké Británii na to jdou úplně jinak. Takzvané slepé vrahy, tedy řidiče, kteří mají potíže se zrakem, chtějí dostat ze silnic. Britští policisté proto budou při běžných kontrolách zjišťovat také to, jak řidič vidí. A to velmi jednoduchým testem.

Řidič bude povinen na výzvu policisty přečíst na vzdálenost 20 metrů registrační značku policejního auta. Pokud to nezvládne, na místě přijde o řidičský průkaz. Zpět ho získá v případě, že přinese od očního lékaře potvrzení o tom, že prošel vyšetřením a nosí kontaktní čočky nebo brýle. Chytré, co myslíte?

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru