Uši trhající zvuk Lamborghini Veneno – video

Od Anina Russová | 11. 3. 2013 2

Lamborghini Veneno je již za svůj krátký život doslova pojem. :) Nejen, že jde o nejrychlejší Lamorghini za celou historii značky, ale navíc budou vyrobeny pouhé tři kusy tohohle skvostu, které už v současné chvíli mají své majitele!

Podívejte se na video, na němž je zachyceno Veneno ve chvíli jeho odhalení na Ženevském autosalonu. Jeho motor v12 o objemu 6,5 litru v kombinaci s výfukem málem roztrhl stěny výstavní haly. :) Je to doslova neskutečné a naživo bych řekla, že to bude ještě větší pecka! Nicméně se obávám, že se zařadím k 99% všech lidí, kteří tuhle futuristickou bestii asi na vlastní oči nikdy nespatří. :(

A protože opakování je matka moudrosti, připomeneme si základní údaje o tomto modelu. Autmobilka Lamborghini ho postavila k 50. výročí svého vzniku. Jeho design je důsledně zaměřen na optimální aerodynamiku a stabilitu v zatáčkách, což katapultovalo model Veneno mezi opravdové závodní vozy na běžnou silnici. S maximálním výkonem 750 koní zrychlí Veneno z 0 na 100 km/h za pouhých 2,8 vteřiny a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 355 km/h.

Pokud jste, stejně jako já, přemýšleli, proč má ikona italské automobilky španělské jméno, mám pro vás vysvětlení. Veneno bylo jméno nejslavnějšího bojového býka. Ten se stal doslova legendou po celém Španělsku a proslavil se jako nejrychlejší a nejsilnější býk v historii býčích zápasů. Populárním se stal v roce 1914, kdy smrtelně zranil tehy neporazitelného toreadora José Sáncheze Rodrígueze při zápasu v aréně Sanlúcar de Barrameda v Andalusii, ve Španělsku. A Lamborghini má ve znaku co? :)

-AR-