Stallone 812 Softkit - Ferrari 812 Superfast - MANSORY

Mansory je znám svým extravagantním způsobem úpravy aut, ale to, co předvedl na Ferrari 812 Superfast je až překvapivě decentní. A to se úprava zaměřila na design i techniku. Tuner nazval tuto decentní úpravu jako ‚812 Softkit‘.

Ferrari 812 Superfast je poměrně agresivně tvarované už z výroby, v Mansory tak design jen o něco více okořenili. Tuner přidal několik doplňků, které byly vyrobeny přímo z karbonu. Jde zejména o nástavce nárazníků, prahů, ale třeba i decentní odtrhovou hranu na víku kufru – tohle Ferrari má totiž motor vpředu…

Přečtěte si také:  Jak zrychluje Ferrari SF90 Stradale na dvoustovku? 2x mrknete a je tam!

Novitec N-Largo Ferrari 812 Superfast je širší, rychlejší a má víc karbonu

…navíc jde o pořádnou strojovnu. Ferrari 812 Superfast pohání atmosférický 6,5litrový vidlicový dvanáctiválec. Jeho hodnoty jsou v sériovém provedení 597 kW/812 koní a maximum točivého momentu je 718 Nm v 7 tisících otáčkách za minutu. Díky tomu trvá zrychlení z 0 na 100 km/h jen 2,9 sekundy, na dvoustovce je za 7,9 sekundy a zrychlování se zasekne na 340 km/h.

Poháněna jsou jen zadní kola. A mimochodem kola Mansory také vyměnil. Na auto namontoval designově hodně zajímavé disky o průměru 21 palců vpředu a 22 palců vzadu.

Když jsme mluvili o sériovém výkonu, má to svůj důvod, protože v Mansory dali motoru posilňovací kúru. Mansory Softkit 812 Superfast zvýšil hodnoty na 611 kW/830 koní a točivý moment na 740 Nm. Dynamické hodnoty tuner nezveřejnil, ale budou jistě o fous lepší.

Přečtěte si také:  Německý úpravce vyladil BMW M4 kabrio. Óda na výkon a standardní ledvinky vypadá skvěle

Pokud byste ale přeci jen chtěli něco více nápadného, pak Mansory nabízí ještě další dva kity. Jedním z nich je Stallone 812 black anebo tradičně extravantní Stallone 812, kterému nechybí ani opravdu velké křídlo na zádi.