Mazda3 není v České republice příliš častým terčem úprav, v jiných zemích je tomu ale jinak. Svoji práci na tomto autě ukazuje thajský úpravce, který si říká Boxza Racing. A je to vážně zajímavá úprava.

Thajský tuner vsadil hlavně na design, který chtěl přiblížit motorsportu a závodním autům. Už na první pohled je možné si všimnout karbonových dílů, a to nejen doplňků jaké se obvykle používají, ale v tomto případě jde o velkou část karoserie. Z uhlíkových vláken jsou oba přední blatníky i kapota. K tomu se přidávají také kryty vnějších zpětných zrcátek nebo křídlo na víku kufru a tak dále. Zajímavé jsou i výfuky vykukující z upraveného zadního nárazníku, protože jde o speciální výfukové potrubí MPS Sport Premium Tail s titanovými koncovkami.

Zaujme i interiér, protože do toho se dostala spousta budíků hlídajících tlak snad prakticky všeho, co jde. O tom, že i motor dostal nějakou péči, svědčí i pohled pod kapotu. Tady je vidět nejen nový vzduchový filtr, ale také pár dalších úprav, včetně systému vstřikování dusíku. S tím ale nakonec nekoresponduje použití automatické převodovky, která vlastně celý ten závodní styl úprav trochu rozbíjí… Takže je to vlastně celé opravdu jen na efekt?