Může mi, sakra, někdo vysvětlit, jak je možné zapomenout v nějakých garážích auto třeba i několik měsíců nebo let? Obzvlášť, co se raritních nebo jedinečných kusů týče, je to pro mě naprosto nepochopitelné. A kdyby to byl jeden případ za dlouhou dobu, ale vzpomeňte si třeba úplně zapomenutý Maybach nebo na dokonce 300 zapomenutých aut miamské radnice. Možná u té státní správy to nějak pochopit jde, ale u soukromých aut jen těžko.

V podzemních garážích v Rakousku bylo nedávno objeveno zcela opuštěné Lamborghini. Jenomže ne jen tak ledajaké. Tady se bavíme o skvostném a malosériovém Lamborghini Diablo SE30, předchůdce legendárního SV! Automobilka sídlící v Sant´Aganta Bolognese tohohle býka z ohrady vypustila v roce 1994 jako dárek ke svému 30. výročí. A čím jiným to oslavit, než limitovanou edicí. Celkem na silnice vyjelo pouhých 150 kusů a když si vezmete, že jeden z nich tu teď stojí sám a samotinký v těch špinavých garážích… Auto pohání 6,0 litrový dvanáctiválec o výkonu 526 koní, navíc bylo auto o několik kilogramů lehčí.

Je to moc smutný pohled. U Maybachu nám to mohlo být líto, ale u tohoto Diabla prostě nechápeme. Auto je zaprášené a nenechavé prstíky kolemjdoucích už se na něm také doslova podepsaly. Zasloužil by mnohem lepší péči, nehledě na to, že jeho znovu znovuzrození nebude úplně levnou a jednoduchou záležitostí, ale snad se ho někdo schopný ujme.

Další fotografie je možné vidět ZDE na našem facebooku.

lamborghini-diablo-se030

Přidat komentář