Jednosedadlový vůz FF1 s motorem 1.0 EcoBoost, založený na závodním monopostu Formule Ford, se o víkendu předvedl návštěvníkům 20. Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu.

Před časem zajel FF1 kolo na Severní smyčce okruhu Nürburgring v Německu za 7 minut a 22 sekund, což je historicky nejrychlejší čas v rámci kategorie a 11. nejrychlejší celkově. Tentokrát se vydal na slavný kopec v Goodwoodu a mezi jednotlivými jízdami byl k vidění v expozici FoS-TECH, která je součástí festivalu.

Při demonstračních jízdách ho od pátečního odpoledne až do nedělního poledne pilotoval Nick Tandy – závodní jezdec, jenž dosáhl s FF1 na Severní smyčce rychlejšího času než Ferrari Enzo.

Vůz je poháněn oceňovaným tříválcovým motorem 1.0 EcoBoost, který dvakrát za sebou zvítězil v mezinárodní anketě „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku), a to s nejvyšším bodovým skóre v její historii. Ford se tak stal teprve třetím výrobcem automobilů, který dokázal zvítězit v tomto prestižním klání dva roky za sebou.

FF1 má motor naladěný na více než 147 kW a váží pouhých 495 kg. Bez dalších modifikací je schopen dosáhnout kombinované spotřeby 2,8 l/100 km, přitom však zvládne akceleraci z klidu na 100 km/h za čtyři sekundy.

Ford v goodwoodském Cathedral Paddocku vystavil rovněž Ford Supervan 3 – repliku Fordu Transit z roku 1994, poháněnou přeplňovaným motorem Ford Cosworth 3,0 l o výkonu 217 kW. Na trati ho pilotoval jezdec britského mistrovství cestovních vozů Anthony Reid.

Třípodlažní, deset metrů vysoký stánek značky Ford byl umístěn přímo před motoristickou vesničkou. Návštěvníkům nabízel panoramatický výhled na panství Goodwood House i na dějiště festivalu a také možnost prohlédnout si naživo připravované novinky, jako je například příští generace Fordu Mondeo.

Tisková zpráva/-PS-