Když automobilka v roce 2010 představila úžasný koncept v Paříži, o jeho výrobě se snad ani neuvažovalo. Nicméně dva roky poté se automobilka odhodlala k výrobě extrémně limitované edice o dvaceti kusech.

Lamborghini-Sesto-Elemento-na-prodej-01

Dvacet kusů je dvacet kusů a už při představení byla cena vysoká – 37 500 000 Kč. To ale lze pochopit. Extrémně náročný vývoj, drahá výroba při pár kusech a úplně nové materiály. Nemusím asi ani zdůrazňovat, že těch pár exemplářu zmizelo hned. Teď se však objevila nabídka, která by vás mohla zajímat, pokud se na vás při oficiálním prodeji neodstalo… 🙂 Majitel, který svoje Sesto Elemento používal pravděpodobně pouze jako designovou sochu, nabízí svůj vůz k prodeji za férové tři miliony dolarů (v přepočtu zhruba 74 000 000 Kč)!

Lamborghini-Sesto-Elemento-na-prodej-02

Automobil má najeto pouze 19 km! To znamená, že se desetiválec o výkonu 570 koní a 549 Nm ještě ani pořádně neprobudil. Pro připomentí – celý vůz váží pouhých 999 kg a díky tomu a pohonu všech čtyř kol mu zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 2,5 s. Úchvatný stroj…

Lamborghini-Sesto-Elemento-na-prodej-03