Je to jen pár dní, kdy jsme vám ukazovali ukrajinskou partičkou offroadových nadšenců, kteří se rozhodli trochu potrápit Mercedes-Benz G55 AMG. Což o to, nápad je to skvělý. „Géčko“ je do terénu jako stvořené, ale je pravdou, že se k autu nechovali moc hezky.

Podobně drsně se chovali k dalšímu odvážnému autu. Tentokrát šlo o Ladu Niva, tedy sovětského bratrance Mercedesu třídy G. Co si budeme povídat, Lada Niva je legendou. Podle některých vydrží vše, včetně třeba atomového výbuchu. 🙂 Je vcelku levná, její údržba a opravy nenáročné, a pokud jste trochu šikovní, projedete toho s ní opravdu hodně.

Stejně jako Mercedes, je i Lada pro terén trochu upravena. Dostala terénní pneumatiky a také naviják, který řidič auta také hned vyzkouší. S autem se totiž do vody a bahna pouští tak bezhlavě a navíc s cihlou na plynu, že samozřejmě hned zapadne. Zatímco ale Mercedes protáčel kola a trápil se i kvůli příliš silnému výkonu, Lada prostě jen dostává zabrat.

Kdyby si býval za volant obou aut sedl někdo, kdo je schopen řídit a zároveň přemýšlet, obě auta by si s takovým terénem poradila asi mnohem lépe a jistěji a jednodušeji.