V sobotu chvilku před 17. hodinou přijali operátoři na lince 158 oznámení o útěku pacienta z hradecké nemocnice. O pár minut později přijali další oznámení, že jedné řidičce, která stála před přechodem pro chodce za soutokem řek Labe a Orlice a čekala na červené, skočil do auta muž v pyžamu a bačkorách. Muž se nejprve snažil ženu vytáhnout z auta, což se mu nepodařilo a tak ji vytlačil na sedadlo spolujezdce. S autem se rozjel, po pár metrech ho otočil a vydal se směrem na Pardubice. Za posledními semafory na Rašínově třídě ženu z auta vysadil a pokračoval v jízdě. Žena neutrpěla žádné zranění.

Policisté okamžitě vyhlásili pátrací akci po muži a odcizeném osobním vozidle značky Škoda Citigo. Na pomoc si přizvali i vrtulník z letecké služby.

O dalších půl hodiny později přijali operátoři další oznámení, tentokrát o krádeži oblečení ze zahrady rodinného domu ve Lhotě pod Libčany. Během pár minut následovalo další volání a to takové, že na čerpací stanici na Nechanicku neznámý muž natankoval a ujel bez placení. Všechna oznámení vedla ke stejnému muži.

Okolo 18. hodiny policisté z obvodního oddělení Hořice zahlédli podezřelé vozidlo vyjíždějící od obce Stračov. Po silnici I/35 směrem na Hradec Králové se za ním vydali. Pomocí výstražného zařízení ho vyzývali k zastavení. Řidič však výzev nedbal a pokračoval v jízdě, kdy dodržoval rychlost jak v obci, tak i mimo obec. Až u obce Rozběřice se jim ho pomocí zátarasu podařilo zastavit. Čtyřiačtyřicetiletého muže zadrželi a po provedení úkonů ho předali do péče lékařů. Odcizené vozidlo po ohledání vrátila policie 36leté majitelce, která nezjistila žádné poškození.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin loupeže, za který hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.