SKODA-OCTAVIA-AUTOSKOLA

V úterý před desátou hodinou dopoledne přijali policisté na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, oznámení o krádeži osobního vozidla a zároveň loupeži, spáchaných souběžně. Případ se odehrál v jedné táborské ulici, kde zastavilo vozidlo autoškoly, tovární značky Škoda. Když z vozidla vystoupil, využil toho neznámý pachatel, který do něj naskočil a na uvnitř sedícího žáka křičel, ať hned vystoupí nebo použije zbraň. Ten ihned vyskočil a mladší muž, který se zmocnil vozidla, z místa loupeže ujel.

Dle popisu podezřelého a přesných údajů vozidla, předal operační důstojník informaci všem hlídkám v rámci Územního odboru Tábor a dále i v rámci Jihočeského a Středočeského kraje, a též kraje Vysočina. O události se tak v uvedených lokalitách během pár minut dozvěděly desítky hlídek.

Tento rychlý tok informací se stal velmi důležitým, neboť během hodiny a půl byl průjezd hledaného vozidla zaznamenán na silnici II/602 na Pelhřimovsku směrem na Jihlavu, kde jej zahlédla hlídka pelhřimovských dopravních policistů. Okamžitě se za ním rozjeli a za pomocí světelného a zvukového znamení řidiče ho po pár kilometrech pronásledování zastavili u obce Opatov. Na výzvu k vystoupení z vozidla nereagoval, proto museli strážci zákona použít chmaty a chvaty sebeobrany a následně mu přiložili služební pouta.

Dle trestního řádu byl podezřelý muž zadržen a ztotožněním jeho osoby zjistili, že se jedná o 23letého mladíka z Tábora. O zadržení byl vyrozuměn jak operační důstojník kraje Vysočina, tak i Jihočeši. Provedenou lustrací též zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění. Zkouška na přítomnost alkoholu či omamně psychotropních látek byla negativní.

Mladík byl poté eskortován do Tábora, kde si ho převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality, a vozidlo bylo odtaženo do areálu Územního odboru k dalším úkonům trestního řízení.

Táborští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu Loupež, přečinů Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy si zadržený převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Zároveň byl státnímu zástupci podán návrh na vazbu.