Nad chytrostí zlodějů asi netřeba moc polemizovat, ale i ten největší trouba asi ví, že když ukradne na pohled drahé a luxusní auto, neměl by ho prodávat doslova za pár korun. Přesto se přesně to před pár dny v Praze stalo. Pachatel totiž ukradl Jaguar a obratem ho prodal za pár stovek.

Přečtěte si také:  Za dobrotu na žebrotu. Pomáhal ženě s nákupem a zloděj mu zatím ukradl nastartované auto

Policisté sice nakonec ukradený Jaguar našli do 24 hodin od nahlášení, ale původní zloděj stále uniká. Proto prosí o pomoc případné svědky. Ke krádeži došli v druhé polovině února v Křemencově ulici v Praze 1. Majitel Jaguaru, dle policie v hodnotě asi 800 000 Kč, jej večer nechal zaparkovaný před svým domem. Ráno ale auto na svém místě nenašel.

Policisté, kteří byli přivolaní na místo krádeže, rychle informovali své kolegy a rozjela se pátrací akce se šťastným koncem. Auto se jim podařilo najít za ani ne 24 hodin a to v momentě, kdy s ním chtěla odjet čtveřice lidí.

„Ti byli na místě zajištěni a převezeni na policejní služebnu pro podezření ze spáchání protiprávního jednání. Následným vyšetřováním bylo zjištěno, že vůz koupili za částku 500 Kč od neznámého muže tmavé pleti,“ řekl k případu pražský tiskový policejní mluvčí Richard Hrdina.

Přečtěte si také:  Máte doma jeden z těchto youngtimerů? Rozhodně jej neprodávejte, jeho cena poroste

Na kamerových záznamech se podařilo zachytit muže, který by pomohl kriminalistům celý případ objasnit. Policie ale neupřesnila, jestli jde přímo o pachatele krádeže. Tomu v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý trest za mřížemi. Proto policie prosí o pomoc. Pokud dotyčného na videu poznáváte, volejte na linku 158.

Přidat komentář