Lidé si mají pomáhat a být k sobě hodní. Učí nás to už od mala. Jak ale ukazuje dost nezvyklý případ z Prahy, takové pomáhání může mít dost nešťastné následky. Zatímco řidič pomáhal své známé do domu s taškami, nechal si venku nastartované auto. Toho využil náhodou kolemjdoucí zloděj, který do auta skočil a odjel. Naštěstí neujel moc daleko a auto už je zpět u svého majitele.

Vzhledem k tomu, jaká je venku posledních pár dnů zima, řidič nejspíš nechtěl, aby mu auto vychladlo. A také nečekal, že když od něj bude jen pár metrů, napadne někoho do auta skočit a odjet s ním. Jenomže i to se bohužel u nás děje.

Jen pár sekund stačilo zlodějům k tomu, aby ukradli auto parkující přímo před vchodovými dveřmi

Překvapený 37letý majitel vozu podle policie zaregistroval to, že něco není v pořádku, až ve chvíli, kdy uslyšel zvuk svého odjíždějícího auta. Poslední, co viděl, byly zadní světlomety. Pak šlo ale všechno hodně rychle. Po hovoru na linku 158 dostaly všechny hlídky v okolí informaci o tom, že se pátrá po ukradené hondě.

Jen o pár minut později si jedna z informovaných hlídek auta všimla a vydala se za ním. Chvíli to vypadalo, že zloděj bude chtít s autem ujet, ale po pár metrech si to nakonec rozmyslel. Paradoxní je, že zloděj ani neměl řidičák a navíc mu byl v minulosti několikrát vystaven zákaz řízení. Jak vidno, ani na jedno auta nejezdí.

Přečtěte si také:  Řidič kamionu odmítl policií nařízené kontrolní vážení. Dostal pokutu a dál nesmí jet

35ltý zloděj byl navíc ke všemu v celostátním pátrání a když se to všechno sečte dohromady, hrozí mu až osmiletý pobyt ve vězení. Berme to jako varování. I když stojíme u auta jen kousek, není dobré jej nechávat nastartované a věřit, že se nic nestane. Stačí sekunda a stane.