Administrativní a technické přejímky spustily hlavní část předstartovní fáze Rallye Dakar 2015. Posádka Martina Macíka ml. prošla i díky precizní přípravě naprosto bez problémů. Vozidlo bylo umístěno do uzavřeného „parc fermé“.

_Z8P9936

Tradiční předstartovní cvrkot nabral pořádné obrátky až po poledni, kdy se k přejímkám dostavily favorizované týmy kategorie automobilů, Peugeot a Robby Gordon. To už měla posádka žlutočerného Liazu KM Racing svůj díl za sebou. Nejvíce času tradičně zabraly administrativní přejímky, kdy posádka musím postupně verifikovat několik desítek formálních částí a za každou dostane razítko do příslušného bookletu. Praktická část v jedné z výstavních hal už byla formalitou. „Ukázalo se, že hlavní část jsme si odbyli v Le Havre. Tady v Argentině nám pouze doinstalovali elektronické systémy, jako je iritrack nebo navigace. Část přejímek u Fabiena Calveta už byla v pohodě, naše auto velice dobře zná. Jeho kolegové provedli jen formální kontrolu přileb a závodního oblečení. To totiž musí být certifikované a v této otázce budou pořadatelé vždycky nekompromisní,“ řekl po přejímkách Martin Macík ml., který má tak až do slavnostního startu volno. „Natočil jsem také spot pro pořadatelskou televizi, přece jen si všimli, že jsem nejmladším pilotem kamionu ve startovním poli,“ popisuje Martin.

Součástí přejímek je tradiční Dakar Village. Příchozí fandové mohou okusit řadu atrakcí, součástí je i defilé každé posádky na malém pódiu, můžete tu zahlédnout nějakou tu hvězdu své kategorie. Velké expozice tu mají hlavně stálí sponzoři soutěže. Předstartovní bivak tak částečně osiřel, zmizela z něj všechna závodní technika. Rallye Dakar 2015 odstartuje slavnostním ceremoniálem dnes odpoledne a večer, zatímco zítra už všichni vyrazí do první etapy, jejíž součástí bude kratší speciálka nedaleko Rosaria.

_Z8P9978