TVR přijde na trh s novým vozem, do roku 2018 je však vyprodaný

Autor: Jan Karlík - 31. 8. 2015


Britský výrobce TVR má za sebou poměrně bohatou historii ve výrobě sportovně laděných vozů, nicméně prodeje a především spolehlivost jejich modelů nebylo „to pravé ořechové“ a automobilku to nakonec položilo. Již nějakou dobu se však mluví o znovuzrození značky, které je již oficiálně potvrzené.

tvr 2

Nový ředitel TVR John Chasey navíc také potvrdil výrobu osmiválcového sportovního vozu s pohonem zadních kol. Na takto obecné úrovni se o novém TVR zatím mluví. Automobil by se měl začít prodávat v roce 2017. Paradoxně již v těchto dnech je celá kvóta na tento rok čítající 250 automobilů vyprodána. Automobil ještě nikdo ani neviděl, dokonce ani žádné skici a přesto se značce podařilo podepsat 250 závazných objednávek a to během pouhých šesti týdnů. Objednávky byly spuštěny v červnu tohoto roku, management správně vycítil hlad po takovém voze a přestože záloha činí rovných 5 000 liber (téměř 200 000 Kč), jen se po něm zaprášilo a pro rok 2017 jsou všechny vozy pryč.

Pokud vás tedy zmínka o sporťáku od kultovního výrobce zaujala, dostane se na vás nejdříve za tři roky. Nicméně plány jsou ještě velké. Modely této značky budou využívat osmiválcových jednotek Cosworth se suchou vanou a designu od slavného Gordona Murrayho. Automobily tak ponesou zřejmě velmi důležitý štítek „Made in Britain“. Osmiválec by měl být spojen s manuální převodovkou a sliby obsahují také velké využití kompozitních materiálů.

Zůstává tu otazník nad termínem, který je slušně řečeno trochu odvážný, a také nad kvalitou produkce. Nad zmínkou o deseti nových modelech do deseti let, se pak už můžeme jen pousmát.

Jak bude nové TVR vypadat, je zatím ve hvězdách…

tvr 1

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru