Co se vám vybaví, když se řekne Rolls-Royce? Prudká elegance, luxusní zpracování i materiály nebo prostě jen automobilová dokonalost v pravém slova smyslu? Pokud to vidíte alespoň takto podobně, rozhodně bychom se s vámi nehádali. Rolls-Royce je světě automobilismu stále něco velmi výjimečného, co vlastně nemá konkurenci.

To vše platí ale jen do chvíle, než je i tak skvostné auto, jakým je například kabriolet Rolls-Royce Dawn, napadeno velmi aktivním tunerem, jenž si myslí, že i takové auto potřebuje změnu. No, upřímně bychom chtěli poznat toho, kdo se nutně potřebuje odlišit od 3 362 lidí, kteří si v roce 2017 po celém světě koupili nějaký Rolls-Royce. A navíc takto.

Dawn totiž do vínku dostal nová, velmi moderní kola Forgiato Wheels. Volba padla na model Troppo-ECL s průměrem 24 palců. Pro dokonalé usazení těchto kol přišla na řadu také výměna celého odpružení auta, což je jako výsměch dokonalé práci techniků Rolls-Royce. Opravdu špatným nápadem je podle nás i výběr toho zvláštního bodykitu, který elegantní linie auta dokonale zkazil. Oproti tomu ale musíme přiznat, že Dawn s lehkým snížením nakonec nevypadá špatně. Jako celek je to ale jako když si krásná holka vezme extrémně nepadnoucí džíny a k tomu okopané tenisky…