test-2019-skoda-kodiaq-rs-autodrom-most-foto-petr-kantner-
Škoda Kodiaq RS, Autodrom Most. Foto: Petr Kantner

České zastoupení společnost BSR nabízí možnosti zvýšení výkonu pro vrcholné motorizace modelů Škoda Kodiaq. Po úpravě se výkony přiblíží 300koňové hranici.

Téměř tři dekády zkušeností v oblasti vývoje tuningových kitů dopomohly inženýrům v hlubokých švédských lesích k dalšímu úspěchu. Nejvýkonnější vznětová a zážehová pohonná jednotka vozů Škoda Kodiaq se díky výsledkům práce těchto seveřanů může pyšnit optimalizovaným výkonem, lepší dynamikou a díky kratší době pružného zrychlení i vyšší bezpečností.

  • Tuningový kit BSR Stage1 pro Škoda Kodiaq RS naměřil sériových 243 koní a 513 Nm. Po úpravě bylo naměřeno 292 koní a 591 Nm, což je o 49 koní a 78 Nm více.
  • Tuningový kit BSR Stage1 pro Škoda Kodiaq 2.0 TSI 140 kW. Původní hodnoty před úpravou byly 198 koní a 333 Nm, po úpravě jde o 282 koní a 431 Nm. To znamená nárůst 84 koní a 94 Nm

Výkonový charakter obou pohonných jednotek dokládají reálné výkonové grafy získané při vlastním vývoji.

 

Součástí základní ceny tuningových kitů BSR je BSR Tuning záruka a BSR Záruka na pohonné ústrojí, která kryje případné veškeré škody na hnacím traktu, které by nebyly kryty zárukou výrobce či prodejce vozu. Platnost této záruky je do 4 let stáří vozu, nebo do 120 000 km (podle toho, co nastane dříve).