Tuning na druhou. Manhart Performance a Carlex Design se vyřádili na BMW X6 M

Autor: Anina Russová - 19. 4. 2018


Tuning, tedy úpravy aut bývá velmi tenkým ledem. Pokud je dělaný s citem, vkusem a s detailem k tomu účelu, ke kterému je to upravované auto určeno, výsledek může být fajn. Jako v případě BMW X6 M, na kterém se vyřádily firmy Manhart Performance a Carlex Design.

Říkáte si, co je na takovém autě potřeba ještě upravovat? Je pravda, že už z výrobní linky sjíždí X6 M už pěkně vybroušené. Pohání ho přeplňovaný osmiválec o objemu 4.4 litru, který je naladěný na výkon 575 koní a točivý moment 750 Nm. O fantastickém interiéru asi také netřeba diskutovat. Ale výše zmíněné tuningové společnosti chtěli X6 M vybrousit jako diamant. A povedlo se.

Manhart Performance tak pro tohoto mastodonta nabízejí výkonnostní úpravu s názvem MHX6 800. To znamená nové mapy řídící jednotky, upravené sání, přeplňování, ale i chlazení. Dále přidali nový výfukový systém, který je zakončen čtveřicí koncovek o průměru 100 mm. V praxi to znamená výkon 823 koní a točivý moment monstrózních 1100 Nm! K tomu všemu ještě patří zbrusu nová 22palcová kola, která vpředu obouvají pneumatiky 295/30 a vzadu 335/25, ale také ostře broušený bodykit.

A interiér? Ten si vzala na svědomí značka Carlex Design, která, jak už to u ní bývá zvykem, nešetřila kůží. Přidala ale také porci Alcantary a karbonu. Prostě pohodlí a skvělý styl.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru