Nebojte, nemáme v plánu fušovat do zemědělské techniky. Ovšem říct vám o tomhle superrychlém traktoru prostě musíme. Ostatně, není to poprvé, kdy vám říkáme o velmi rychlém stroji, který je primárně určen na něco úplně jiného než na jízdu po silnici. Už jsme tu měli jiné traktory, ale i sekačky na trávu.

Traktor J.C. Bamford Fastrac je nejprodávanější model výrobce a právě na jeho základech je postaven tento takřka závodní stroj. Výrobce jej osadil dieselovým šestiválcem o objemu 5,7 litru, jehož výkon je opravdu velmi působivých 1000 koní. Točivý moment je – a teď se posaďte – 2440 Nm! No, s tím se ty rekordy dají dělat velmi snadno. Přizpůsobte tomu převodovku a… Pak tento stroj umí jet rychleji než 160 km/h. Konkrétní rekordní hodnota je dokonce 166 km/h. A to už je na traktor nějaký fofr!

Aby si to výrobce pojistil, osadil stroj aerodynamickým bodykitem a přidal také závodní podvozek. Než se zeptáte, nevíme, kde se kupují závodní podvozky na traktory. Víme ale, že k rekordu, který před pár dny padl na letišti v Elvingtonu, dopomohl závodní pilot Guy Martin. Ten je proslulý svou touhou po rychlosti, kterou nejvíce uspokojuje během snad nejtěžších závodů na Isle of Man.