Tradiční londýnské taxíky jdou s dobou. Budou jezdit na elektřinu

Autor: Anina Russová -   28. 6. 2017


Jestli k Anglii něco patří, pak je to královská rodina, patrové autobusy (tzv. Double-deckery) a typické britské taxíky. Vůbec poprvé se v podobě, jakou ji zná celý svět, objevily taxíky v ulicích Londýna v roce 1959 a od té doby svůj design moc nezměnily. S podobou problém není ani v dnešní době, ovšem s technikou už trochu ano.

Aktuální auta vlastní London Taxi Company, která spadá pod automobilku Geely. Problémem ovšem je, že taxíky mají pod kapotou dieselové agregáty, což je dnes v některých evropských městech takřka nepřípustné. Právě proto čeká legendární auta obměna, jenž přinese elektrický pohon.

London Taxi Company chce elektrifikované vozy taxi představit už tento víkend na festivalu rychlosti v Goodwoodu. Nepůjde ale jen o statickou prezentaci. Taxikářská společnost se s jedním elektrickým vozem vydá také na známou místní trať, což z letošního ročníku festivalu udělá ten vůbec první, jehož závodu se oficiálně účastnilo taxi.

Hned po výstavě společnost prozradí technické detaily auta, jeho konečný, nicméně snad oproti tradicím příliš nezměněný vzhled i cenu. V ulicích Londýna bychom auta mohli potkat ještě letos.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek