Toyota Yaris GR dostala roušku jako poděkování zdravotníkům a dalším bojovníkům s koronavirem

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Toyota - 16. 12. 2020 0

Možná si to přes absurdní zmatky v českých koronavirových zákazech a nařízeních neuvědomujeme, ale s epidemií bojuje celý svět. Každý jeden stát podle svého, ale v konečném důsledku jsme na tom všichni skoro stejně. V rámci boje proti nemoci jsou v takzvané „první linii“ nejen zdravotníci, ale také třeba učitelé nebo jen dělníci, kteří si nemohou jen tak vzít homeoffice. A právě těm všem se britské zastoupení Toyota rozhodlo poděkovat, tedy, spíše důležitost těchto lidí připomenout, tak, jak je pro automobilku přirozené. Tedy autem, v tomto konkrétním případu modelem GR Yaris.

Britské zastoupení značky před časem vyhlásilo soutěž s názvem ‚Design a Rally Car Livery‘, ale to ještě asi čekalo, že se do popředí každodenního žití definitivně nastěhuje koronavirus. Nejspíš i proto se nakonec vítězný návrhem designu polepu závodního auta stala práce 16leté studentky Alice Goodlife. Ta totiž právě boj proti koronaviru zanesla do svého návrhu polepu.

Na první pohled je vidět, že ostrá Toyota dostala roušku, která se táhne přes celou přední část a vede až za zpětná zrcátka. Na bocích auta jsou pak profily lidí, kteří svou profesí drží nás všechny v tak nějak normálním fungování. Mladá grafička pak polep doplnila o pozitivní duhu a květy narcisů, které jsou oficiální květinou Walesu, odkud Alice pochází.

Přečtěte si také:  Legendy rallye prozradily, že chystaná nová Toyota Yaris GR bude fenomenální

Auto bylo slavnostně odhaleno v rámci závěrečného kola šampionátu WRC v Monze. Co s ním bude dál, zatím automobilka přesně nespecifikovala. Tipujeme ale, že bude používáno k marketingovým účelům.