2020-Toyot-GR-Yaris- (1)

Legendy rallye prozradily, že chystaná nová Toyota Yaris GR bude fenomenální

Autor: Anina Russová - 20. 12. 2019


Jistě jste si už všimli, že Toyota začíná lákat na nový Yaris v ostré verzi GR. Je oficiálně potvrzeno, že premiéra téhle rozzlobené nákupní tašky proběhne 10. ledna 2020. Původní termín premiéry auta ale byl plánován už na polovinu listopadu, konkrétně na letošní australské rallye. Jenomže ta byla nakonec zrušena, protože celou zem trápily a někde ještě stále trápí rozsáhlé požáry.

Toyota se rozhodla, že ještě před premiérou zákazníky a fanoušky trošku naláká. Zatímco většina automobilek takové lákání provozuje pomocí několika málo fotek, Toyota natočila hned dvě videa, která rozvíří představivost. Obě prakticky ukáží celé auto, ačkoliv zabalené do maskovací fólie. To první k tomu přidá navíc velmi zajímavý zvuk auta, to druhé ukáže legendy rallye, které se s malým Yarisem už svezly.

Test Toyota Yaris GRMN (2018)

A právě druhé video představuje hvězdy rallye, kterými jsou Ott Tanak, Kris Meeke, Jari-Matti Latvala a šéf týmu Toyota WRC Tommi Mäkinen. Všichni dostali možnost se s novinkou svézt a následně měli Yaris nějak popsat. A upřímně, pokud někdo, jako Makinen s jiskrou v oku řekne, že to auto je „opravdu vzrušující“, pak je jasné, že se máme na co těšit. Jen je škoda, že Toyota v rámci lákání neprozradila alespoň nějaké technické detaily nebo fakt, kolik kusů vlastně má v plánu vyrobit. Do 10. ledna ale není daleko, to už se vydržet dá.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru