Toyota team se představí na rally South Bohemia Classic se vzácnou Corollou GT

Toyota team se představí na rally South Bohemia Classic se vzácnou Corollou GT

Od Tisková zpráva | 6. 9. 2016 0

South Bohemia Classic, která se bude konat 9.- 10. září v jižních Čechách, patří do skupiny prestižních setinových soutěží v Česku. Letos se na její start postaví i Toyota team. Ten budou reprezentovat František Vahala spolu s Petrou Poupětovou, kteří usednou do vzácné Toyoty Corolly GT z roku 1982.

toyota-corolla-gt-fv-5

Tato jihočeská akce láká rok od roku stále větší počet soutěžících, kteří měří své dovednosti při jízdě náročnou tratí protkanou mnoha setinovými testy přesnosti. Při podobných soutěžích je zcela zásadní nejen spolehlivý automobil, ale také důvěra a spolupráce řidiče a spolujezdce. Rally je náročná nejen psychicky, ale také fyzicky, neboť během dvou dnů posádky ujedou 424 kilometrů plných záludností.

Na oblíbené rally se letos představí i vlastní tým české Toyoty. Ten utvoří zkušená posádka ve složení František Vahala a Petra Poupětová, kteří pojedou s Corollou GT z roku 1982.

František Vahala se v minulosti účastnil již mnoha veteránských podniků včetně Silvretta Classic či rally Monte Carlo Historique. Do jižních Čech vyráží s nemalými ambicemi. „Vůz prošel důkladnou přípravou a pojede parádně, takže si věříme. Na závod jsme připraveni a těšíme se,“ uvádí František Vahala.

toyota-corolla-gt-fv-4

Soutěžní zrenovovaná Toyota Corolla GT, která se v závodě South Bohemia Classic představí, patří do generace E7 a typové označení neobvyklého liftbacku je TE71. Vůz pohání čtyřválec o objemu 1,6 litru značený 2T-G a dosahující v sériové podobě výkonu 115 koní. Motor prošel důkladnou generální opravou a doladěním, takže během soutěže nabídne zadním kolům ještě vyšší výkon. Ten není pro úspěšné zdolání South Bohemia Classic přímo podmínkou, ale přináší určitou výhodu.

Posádka Toyota teamu pojede v prestižní kategorii mechanických stopek, která znemožňuje použití elektronických přístrojů.

South Bohemia Classic startuje na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích v pátek 9. září v 17:30.