1994-Toyota-Supra-2

Toyota Supra z Rychle a zběsile byla vydražena za rekordní sumu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aukční dům Barrett-Jackson -  23. 6. 2021


Jen před několika málo dny jsme vás informovali o tom, že se do aukce chystá filmová Toyota Supra. Experti očekávali, že se prodá za vysokou částku, ovšem výsledná suma asi překvapila i je. Supra, kterou jezdil zesnulý Paul Walker, byla nakonec prodána za 550 000 dolarů, tedy v přepočtu za bezmála 12 milionů korun.

O dražbu se staral aukční dům Barrett-Jackson a zájem byl prý opravdu velký. A tomu odpovídá i konečná cena, která několikanásobně překonala poslední Supru, která si ve filmu také zahrála. Ve výsledku tak jde o nejdražší Toyotu Supru historie a dá se očekávat, že si svou cenu jistě nějaký čas udrží.

A to i přesto, že tak trošku mate tělem. Jakkoliv má vůz na pohled manuální řazení, ostatně, i ve filmu se řadilo jako o život, ve skutečnosti je osazena automatem. Jinak jde o klasickou Supru, jak si ji pamatujeme z prvního dílu Rychle zběsile.

Nechybí výrazně oranžové lakování oranžovou barvou z Lamborghini, polepy ani opravdu monstrózní křídlo. Auto je plně pojízdné a originální se všemi dokumenty, které jeho pravost potvrzují. I proto se cena vyšplhala tak vysoko, přičemž k ní dopomohl i fakt, že šlo o kus k natáčení interiérových scén, takže právě vnitřek vozu je kompletní a naprosto v pořádku.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *