toyota-supra-vs-nutmobile-zavod-sprint-video

Toyota Supra se postavila na startu závodu proti…. oříškovému autu!

Autor: Pavel Srp - 4. 5. 2019


Máme rádi, když se automobilky neberou až zase tak vážně. A Toyota v Americe je zářným příkladem. Uspořádala závod, v němž se se Suprou na startu postavila proti velmi netradičnímu soupeři.

Tím soupeřem byl Mr. Peanut, reklamní postavička americké společnosti s cukrovinkami, která řídí oříškový automobil, jmenuje se NUTmobile. Závod se odehrával na trati Auto Club Speedway ve městě Fontana v americké Kalifornii. 

Výzva na závod vznikla při letošním SuperBowlu. Vyzyvatelem byl právě Mr. Peanut a Toyota nabídku bez váhání přijala. Jde vlastně o nesmyslný závod, při němž je vítěz jasný předem. Toyota ale na výzvu řekla: „Proč ne?!“

Novou, pátou generaci Toyoty Supra pohání třílitrový řadový šestiválec, který přeplňuje turbodmychadlo typu Twin Scroll. Jeho výkon je 340 koní a točivý moment vrcholí 500 Nm. Pohon zajišťují kola zadní nápravy, kam se síla z motoru přenáší přes osmistupňovou automatickou převodovku.

Naproti tomu oříškové auto pohání vidlicový osmiválec, jehož výkon neznáme. Naopak známe hmotnost, která se v přepočtu pohybuje kolem 6 tun.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru