Toyota Prius jako ekologické auto? Tenhle teda rozhodně ne

Autor: Anina Russová - 4. 3. 2020


Když se řekne Toyota Prius, většině se jistě vybaví ekologický hybridní vůz, kterým japonská automobilka vlastně odstartovala svojí „zelenou“ éru. Jenže když se tohle auto dostane do rukou někomu, kdo ekologii neřeší, může se z něj stát postrach všech ekologicky smýšlejících lidí. Takovou jejich noční můrou… Právě takový Prius vlastní Ben Schulz.

https://www.instagram.com/p/BzmRbToHkez/?utm_source=ig_embed

Nečekejte žádný zběsilý designový tuning, kterému bychom se snad měli smát. Ben na to šel trochu jinak – podíval se na zoubek motorovému prostoru. Hybridní soustava vzala za své a místo ní se do motorového prostoru překvapivě v klidu dostal spalovací motor s označením 4BT Cummins. To je jednotka o objemu 3,9 litru, která se nejčastěji objevovala ve starých amerických dodávkách a v malých nákladních autech. Výkon není nic moc, jen nějakých 70 koní.

Ben přidal i výfukové potrubí tak, aby vedlo z pod kapoty – podobně jako u tohot Isuzu s pěti turby…. Když se pak při sešlápnutí plynového pedálu z motorového prostoru vyvalí černý kouř a od zapálených gum zase bílý, něco nám říká, že ekologicky smýšlející jedinci jdou do mdlob. :)

Ben své auto láskyplně pojmenoval jako PriCum, tedy kombinaci pojmů Prius a Cummins. Kromě motoru pak vyměnil celou řadu dílů, přidal třeba monstrózní chladič a vyměnil i původní turbo za mnohem větší. No, i takto můžou vypadat úpravy hybridů!

https://www.instagram.com/p/B0pGRRXhBI6/

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru